Kategorie

Kiedy i jak planować dekorację okien?

Wiosna – cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna – znów nam ubyło lat,
Wiosna, wiosna w koło…

… i rozpoczyna się sezon prac budowlanych, dlatego warto z wyprzedzeniem przemyśleć pewne aspekty aranżacji wnętrz.

O dekoracji okien myślimy najczęściej dopiero w końcowym etapie wykańczania domu czy mieszkania, aby uniknąć niespodzianek i ograniczeń ten proces powinien towarzyszyć nam już od samego początku.

Nowoczesna firana na decoringach (kołach przelotowych)

foto: Vadain Sp. z o.o.

   Planowanie domu/mieszkania, najlepiej zacząć od końca i dostosować go do naszych potrzeb funkcjonalnych oraz wizualnych.

Miejsce zamieszkania powinno służyć naszym upodobaniom i zwyczajom; jak lubimy spędzać wolny czas, jak przebiega nasz plan dnia, która przestrzeń jest dla nas najważniejsza, jakie strefy ze sobą połączyć, a jakie oddzielić itd.

Podobnie jest z dekoracją okien, gdy mamy choćby zarys projektu wiemy jak poprowadzić niektóre prace wykończeniowe; w jakiej formie wykonać sufit podwieszany, gdzie poprowadzić instalację elektryczną, alarmową, w jakiej odległości od okna zawiesić szafkę kuchenną i jak się ma ona otwierać, jakiej głębokości mają być parapety, gdzie zainstalować grzejniki i wiele innych.

Nowoczesne rolety rzymskie w wykuszu

foto: Vadain Sp. z o.o.

   Często nie zdajemy sobie sprawy jak pewne zabiegi aranżacyjne wnętrza wpływają na końcowy efekt dekoracji okien, pewne techniczne rozwiązania mogą nam ułatwić osiągnięcie zamierzonego celu lub wręcz przeciwnie, utrudnić czy zupełnie uniemożliwić.

Każda z dekoracji okien ma pewne wymagania techniczne związane z jej montażem i funkcjonowaniem, dlatego każdy przypadek powinien być omówiony indywidualnie, w zależności od rodzaju, modelu i funkcji.

Realizację aranżacji okien warto zaplanować miesiąc wcześniej.

Nowoczesna firana na mikrofleksach, karnisz ukryty w suficie podwieszanym

foto: Vadain Sp. z o.o.

Zapisz

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>